پولسازترین شاخه عکاسی

به زعم بسیاری از فعالان حرفه عکاسی شاید بتوان گفت که پولسازترین شاخه عکاسی , عکاسی صنعتی و تبلیغاتی ایست . عکاسی صنعتی که با صنعتگران و صاحبان حرف مختلف سر و کار دارد درواقع بازه مشتریان زیادی را هدف قرار میدهد و امروزه تقریبا تمام مشاغل با توجه به ورود پدیده ای به نام سوشیال مارکتینگ , نیاز به عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی را بیشتر از قبل در مورد کالا های خود دارند .

عکاسی تبلیغاتی
عکاسی تبلیغاتی

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی شاخه ای از عکاسی ایست که به عکاسی از کالاها و خدمات مربوط شده و شامل عکاسی فضاهای کاری و صنعتی , عکاسی تولیدات و خدمات مختلف میشود و لازمه که بدونید این شاخه از عکاسی بسیار بیشتر از بقیه انواع عکاسی نیاز به خلاقیت داشته و این شاید یکی از مهمترین تفاوت های عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی با دیگر شاخه هاست .

عکاسی صنعتی
عکاسی صنعتی

تعریف عکاسی صنعتی

وقتی از عکاسی صنعتی صحبت میکنیم منظور عکاسی از خود کالاست به صورت خام و بدون هیچ موضوع اضافه شده ای , پرداختن به کالا به گونه ای که مخاطب نسبت به ظاهر و جنس کالا توسط عکس اطلاعات کافی را به دست آورد و با رویت عکس صنعتی کالا بتواند بدون نیاز به لمس فیزیکی کالا آن را حتی انتخاب و خرید کند .

پس گویایی تصویر , بدون اغراق و بزرگنمایی ویژگی مهم عکاسی صنعتی ایست .

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی
عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

تعریف عکاسی تبلیغاتی

اما منظور از عکاسی تبلیغاتی , پرداختن به کاربرد کالاست . وقتی شما از یک فنجان خالی با توجه به موازین عکاسی میکنید , این یک عکاسی صنعتی ایست اما وقتی داخل همین فجان چای میریزین و فنجان را در یک میزانسن صبحانه قرارمیدین و حالا از فنجان عکس میگیرین , این یک عکاسی تبلیغاتی ایست .

عکاسی تبلیغاتی پرداختن به کالا و نمایش کاربرد آن به مخاطب است. 

شما کدام شاخه از عکاسی رو انتخاب میکنید ؟

حالا با توجه به اینکه مفهوم عکاسی صنعتی و تبلیغاتی رو برای شما شرح دادیم و گفتیم  این شاخه از عکاسی به خلاقیت بیشتری نسبت به انواع دیگر عکاسی  نیاز دارد و همچنین  برای ورد به این عرصه نیاز به یادگیری مواردی چون نورپردازی های تخصصی عکاسی صنعتی و تبلیغاتی و ترفندهای مخصوص آن دارد , حالا شما کدام شاخه از عکاسی رو انتخاب میکینید ؟