درباره دو برند سیگما و تامرون

سیگما یک کمپانی تولید دوربین، لنز، فلش و بطور کلی ابزار و لوازم جانبی مربوط به عکاسی است. این کمپانی که یک برند اصیل ژاپنی می باشد در سال ۱۹۶۱ بازگشایی شد.کمپانی تامرون در سال 1950 توسط شخصی به نام تاکه‌یوکی آرای تأسیس شد. از همان سالهای ابتدایی فعالیت،این شرکت  اقدام به تولید و عرضه ی تجهیزات اپتیکی مختلفی لنزهای دوربین های عکاسی و مدار بسته کرد. در فواصل دهه 80 تا 90 میلادی با ایجاد یک نوآوری خلاقانه در زمینه ی تولید لنزها و اتصال‌های Adaptall که شباهت زیادی به لنزهای سینمایی امروزی نظیر Zeiss و Red دارد توانست سهم خود را از فروش در بازار های جهانی افزایش دهد.

در حال حاضر بیش 12% از سهام این شرکت متعلق به کمپانی سونی است و این مسئله باعث شده روز به روز بر تعداد تولید لنزهای این شرکت با مانت سونی، افزوده شوند.
همچنین به جرات می توان گفت لنز های تولیدی این شرکت در سالهای گذشته برای مانت کانن و نیکون از طرفداران بسیاری برخوردار است.
تامرون
تامرون

تفاوت لنز های سیگما و تامرون

سیگما در ایران بیشتر به خاطر لنزهای خود شناخته شده است و لنزهای سیگما در بازار ایران بسیار شناخته شده و مورد استفاده هستند.کیفیت و شفافیت لنز های سیگما به حدی است که خیلی وقت ها عکاسان و فیلمبرداران حرید لنز سیگما را به لنز های کانن یا نیکون و غیره ترجیح می دهند.

سیستم تولید لنز سیگما به گونه ای است هر مدل از لنزهای خود را برای یکی دو برند دوربین خاص تولید می کند که تنها بر روی مانت های آن دوربین ها قابل استفاده هستند.

نکته مهمی که درخرید لنز تامرون به نفع شماست قیمت لنزهای تامرون است. لنزهای تامرون از لنزهای اورجینال کانن و نیکون قیمت پایین تری دارند و این در حالیست که کیفیتی در همان حد و اندازه به کاربر تحویل می دهند. حتی در برخی از مدل ها مثل 200-70 کیفیت لنز تامرون نسبت به لنزهای رقیب در سطح بالاتری قرار دارد.

لنز سیگما
لنز سیگما

سیگما و تامرون در ایران

شناخته شده ترین لنز های سیگما در ایران، لنزهایی است برای مانت های کانن و نیکون تولید می شود. چون دوربین های عکاسی کانن و نیکون پرفروش ترین دوربین های عکاسی در ایران هستند به تبع آن محصولاتی از سیگما در ایران بیشتر شناخته شده هستند که مربوط به دوربین های عکاسی کانن و نیکون باشند.

تا به حال عکاسان حرفه ای و منتقدین عکاسی نظرات مثبتی درباره لنز سیگما داشته اند و آن را از حیث شفافیت، انعطاف، جدا کردن سوژه از پس زمینه، عایق بندی و خیلی جهات دیگر مورد ستایش قرار داده اند.لازم است بدانیم در بیشتر موارد خرید لنز سیگما علیرغم کیفیت بسیار خوبی که دارد برای ما به صرفه تر از خرید لنز های کانن و یا نیکون در می آید.

این موضوع از سیاست های موفق این کمپانی است که بر طبق آن توانسته جایگاه بسیار خوبی در بین عکاسان تمام نقاط جهان به دست آورد.

 

لنز دوربین
لنز دوربین

لنز 200-70

و اما لنز 200-70 تامرون دیگر لنز پرطرفدار این برند است و فیدبک های بسیار مثبتی از خریداران لنز تامرون در این مدل به شرکت رسیده است. در نسخه های جدید این لنز، تامرون به کیفیتی فوق العاده دست یافته که حتی از لنزهای کانن و نیکون نیز پیشی می گیرد. لنز تامرون 200-70 با شفافیت بسیار بالا در ثبت عکس هایی با وضوح بالا بسیار با کیفیت است.

همچنین در جدا کردن پس زمینه از سوژه نسبت به قبل ارتقاء شایانی یافته است. لنز تامرون 200-70 از پوشش فلورین نیز بهره می برد که جذب گرد و غبار را به پایین ترین حد ممکن می رساند. این ویژگی مخصوصاً برای افرادی که بیشتر در فضاهای باز عکاسی می کنند، خیلی مفید است.اتوفوکوس این لنز نیز نسبت به قبل سریع تر و دقیق تر شده است.

درباره لرزش گیر لنز تامرون 70-200 نیز باید بگوییم تا چهار گام لرزش را خنثی می کند که در بهبود کیفیت و تثبیت عکس تاثیر زیادی دارد.در کل می توان گفت لنز تامرون 200-70 در بین رقبای خود عملکرد بهتری دارد و با خرید لنز تامرون 70-200 به بالاترین کیفیت در لنزهای 200-70 دست خواهید یافت.