میخوام استودیو بزنم

بسیاری از کسانی که به عکاسی رو میاورند , قصد ورود به بازار کار دارند و من احساس کردم که هم لازم و هم مفیده که براتون از مراحل برقراری یک استودیو اینجا بگم , پس اگر شما هم قصد ورود به بازار کار عکاسی رو دارین , این مطلب رو تا انتها بخونید .

استودیو
استودیو

وسایل مورد نیاز برای راه اندازی یک استودیو

برای راه اندازی یک استودیو اول از همه به فضای مناسب نیاز داریم که این فضا چنانچه قصد احداث یک استودیو پرتره و اخذ مجوز را داریم , حداقل سی متر میباشد .

عکاسان صنعتی و تبلیغاتی فعلا  اتحادیه ندارند و مجوز لازم ندارند . پس اول فضا و در مرحله بعدی خرید تجهیزات , مهمترین تجهیزات مورد نیاز خرید نور یا همان فلاش ها هستند که بهتره نور رو به صورت کیت تهیه کنیم ( کیت نور یعنی حداقل دو شاخه نور همراه با مادیفایر , سه پایه , تریگر و …  ) . بعد از خرید نور مهمترین وسایل مورد نیاز به تریتیب رفلکتور و سه پایه های نگهدارنده و یا پانتوگراف و پنکه و پرده فون و دکور میباشد .

سافت باکس.اکتاباکس.استریپ باکس
سافت باکس.اکتاباکس.استریپ باکس

راه اندازی یک استودیو چقدر خرج دارد ؟

واقعا نمیشه به این سوال جواب کاملی داد چون اینکه استودیو شما با چه مقدار بودجه تکمیل شو ارتباط زیادی با میزان بودجه شما و نوع کاری که در نظر دارید دارد . مثلا شخصی استودیو خودش رو با دو شاخه نور و عکاسی با یکسری نورپردازی های محدود و دکور ارزان قیمت و فضای بخشی از خانه شروع میکند و شخص دیگری با کیت 4 شاخه نور و دکور متنوع و فضای اجاره یا خرید در منطقه مناسبی از شهر و …. . اینجا نفر اول با حدود 8 تا 10 میلیون بودجه  نفر دوم چیزی خیلی فراتر از اینن بودجه رو برای برقراری استودیوش هزینه کرده است . پس شما با یک شاخه نور و گوشه ای از خونه تون هم میتونید کارتون شروع کنید و کم کم همه چیز رو بهینه کنید .