عکاسی پرتره _ ودینگ _ مادلینگ

در این بحث میخواهم به بررسی این سه ژانر مختلف عکاسی و تفاوت هاشون با هم بپردازم . خیلی ها فکر میکنند که پرتره همون مادلینگ یا ودینگ هست , در حای که نه , درواقع عکاسی ودینگ و عکاسی مادلینگ زیرمجموعه های عکاسی پرتره هستند . تا انتهای این پست با من باشین تا اطلاعات مهمی رو در این باره به شما ارایه کنم .

پرتره
پرتره

عکاسی پرتره

حتما براتون پیش اومده که به عکاسی یا استودیو ها مراجعه کردین و خواستین که یک عکس پرسنلی یا حتی عکس از کوچولوتون یا همراه همسرتون یک پرتره دو نفره یا یک عکس خانوادگی داشته باشین . این نوع از عکاسی که ما با استفاده از نورپردازی های معمول و ساده تر که بیشتر به سمت یکدست بودن نور مثل نورپردازی صدفی انجام میشن و عکاسی های معمول ما هستند رو عوام به عنوان پرتره میشناسن . اما در واقع مفهوم عکاسی پرتره , عکاسی از چهره میباشد . حال این عکاسی از چهره انسان باشد یا حیوان فرقی نمیکند . ولی عکاسی پرتره به دو بخش تخصصی تر هم تقسیم میشه .

عکاسی پرتره ودینگ و عکاسی پرتره مادلینگ .

ودینگ weding
ودینگ weding

عکاسی ودینگ weding

خب وقتی در مورد عکاسی پرتره ودینگ صحبت میکنیم , قطعا سوژه ما عروس و داماد ها هستن و ما قراره مهمترین مراسم زندگیشون رو به بهترین شکل ممکن براشون ثبت کنیم . این ژانر از عکاسی واقعا یکی از پر استرس ترین هاست , لوکیشن های مختلف , زمان محدود , توقع بسیار بالای کارفرما و انتقال و مراقبت از تجهیزات و ادیت های زیاد و …. . درواقع نکته اینجاست که انجام اینکار حتما نیاز به گروه و تیم عکاس و ادیتور و طراح و راننده و … داره و اینجا عکاس دو نوع عکاسی داره که یکی در استودیو و دیگری در باغ و فضای باز میباشد . پس بایستی کنترل نور در فضای استودیو و فضای باز رو بلد باشیم .

پرتره مادلینگ
پرتره مادلینگ

عکاسی مادلینگ

عکاسی مادلینگ درواقع بخش تخصصی و حرفه ای عکاسی پرتره محسوب میشه . این شاخه از عکاسی به لحاظ نورپردازی در دسته عکاسی پرتره و به لحاظ شغلی در دسته عکاسی تبلیغاتی قرارمیگیره .و عکاس حرفه ای تری نسبت به نوع عکاسی پرتره نیاز داره , چرا که در این تیپ عکاسی , عکاس برای هر خط نور ایجاد شده برنامه ریزی داشته و فوق العاده حرفه ای نورپردازی کرده , طوری که به عبارت ساده تر مثل اون عکس رو انداختن کار هر عکاسی نیست . در عکاسی مادلینگ ژست و پز هم به صورت حرفه ای توسط مدل و یا استایلسیت طراحی میشود .