چگونگی کار ریمپ ایسیو در خودرو

pic-blog

چگونگی کار ریمپ  ایسیو در خودرو

در این مقاله از کاردان تیونینگ چگونگی کار ریمپ ایسیو در خودرو ها را بررسی خواهیم کرد. اغلب خودروهای مدرن ECU (یا واحد کنترل موتور) دارند که در واقع یک رایانه کوچک است و کارکرد موتور را کنترل می کند. سازندگان خودرو از طریق تنظیم نرم افزار ایسیو بطور پیش فرض قبل از فرستادن وسیله نقلیه به بازار، موتور را تنظیم می نمایند. این کار به این دلیل است که تولید کنندگان مجبور به فروش اتومبیل های خود در سراسر جهان هستند، به این معنی که در تنظیمات نرم افزاری ایسیو باید قوانین و محدودیت ها، شرایط آب و هوایی و کیفیت متفاوت سوخت را در نظر بگیرند. به همین دلیل تنظیمات ایسیو بصورت کلی و با در نظر گرفتن تمامی پارامترهای کمی و کیفی دنیا و تولید انبوه انجام می شود.

ریمپ ایسیو چگونه کار می کند؟

ریمپ ایسیو جایگزین نرم افزار اصلی ایسیو می گردد، برنامه اصلی خودرو بصورت کلی و بر اساس نیاز مشتری مورد بازنگری قرار می گیرد و در ریمپ ایسیو نرم افزار ایسیو برای دستیابی به حداکثرراندمان تغییر پیدا می کند. این کار با عنوان ریمپ ایسیو شناخته می شود زیرا که ریممپ ایسیو موتور خودرو را کنترل می کند و ریمپ پارامترهای اصلاح شده ایسیو می باشد که مورد بازنگری قرار گرفته است. هنگامی که اتومبیل شما ریمپ می شود می شود، نرم افزار تنظیم شده به پورت سریال خود (یا OBD پورت) وصل می گردد و سپس ریمپ خودرو را با نسخه جدید (ریمپ ایسیو) تغییر می دهد تا عملکرد موتور را افزایش دهد. توانایی فلش بطور مستقیم از طریق OBD باعث شده است که صنعت ریمپ ایسیو جهش چشمگیری پیدا کند.

ناکارآمدی خودروهای کاربراتوری به دلایل قدرت و بازدهی پایین، عدم تطبیق پذیری، مصرف سوخت بالا، تعمیرات و عیب یابی مشکل، ازدیاد آلودگی هوا و … موجب گردید تا خودروهای انژکتوری جایگزین این خودروها شوند.

خودروهای انژکتوری به دلیل مجهز بودن به ECU یا “Electronic Control Unit” بسیاری از مشکلاتی که خودروهای کاربراتوری با آنها دست و پنجه نرم می کردند را برطرف نمود.

 

نکته ی مهم در چگونگی کار ریمپ ایسیو

  نکته ی مهم در چگونگی کا ریمپ ایسیو این است که اگر توسط افراد غیر متخصص صورت پذیرد ،مطمئنا باعث بروز آسیب های جدی به خودروی شما می شود.

در واقع تمامی موارد بالا برای خودرو قابل انجام است ولی نباید همه کارها را بر روی هر خودرو انجام داد و با توجه به اینکه ریمپ ایسیو خودرو با توجه به شرایط مختلف و نوع خودرو صورت می پذیرد حتما باید توسط متخصصین این امر صورت پذیرد.