مشکلات برنامه های کپی شده در ریمپ

pic-blog

مشکلات برنامه های کپی شده در ریمپ

در این مقاله از کاردان تیونینگ به بررسی مشکلات برنامه های کپی شده در ریمپ خودرو می پردازیم.امکان کپی کردن برنامه درخودروهای جدید  وجود ندارد به این علت که اطلاعات سیستم ضد سرقت در حافظه اصلی جایگداری شده و اگر برنامه کپی شود باید کد سوییچ هم تغییر پیدا کند. علاوه بر این نسل جدید تری از ایسیو ها مانند بوش me17.9.71 وجود دارد که دارای کد امنیتی میباشند و امکان انتقال ریمپ به ایسیو دیگر وجود نداردحال اینکه بعضی از ایسیو های قدیمی مانند ایسیو me7.4.4 که بر روی پژو ۲۰۶ های قدیمی وجود دارد امکان کپی شدن ریمپ خودرو و انتقال آن به ایسیو با همین کد وجود دارد و خیلی از افراد ناشی و سود جو برنامه ها را بر روی ایسیو شما کپی میکنند، غافل از اینکه مشکلات بسیاری  به سراغ مشتری و خودشان می آید.

 موارد زیر از سری مشکلات برنامه های کپی شده در ریمپ خودرو هستند وقتی که برنامه ریمپ ایسیو کپی بر روی خودرو شما ریخته میشود متوجه خواهید شد که خودرو شما در بر خی از نقاط خوب شده و در بعضی از نقاط ضعیف تر و یا گاها دیده می شود که کولر خودرو از کار می افتد.

علت مشکلات برنامه های کپی شده در ریمپ موارد زیر است:

۱- درست است که تمامی ایسیوهای me7.4.4 از نظر سخت افزار یکی می باشند اما به لحاظ نرم افزاری داری ۲۶ ورژن هستند که تمامی این ورژن ها با هم فرق دارند و به همین دلیل برنامه ریمپ ای سی یو با سیستم خودرو شما سازگاری ندارد.

۲- دلیل دوم این است که این مپ کپی شده ممکن است که متعلق به خودرویی بوده که دارای تغییرات خاصی بوده و تیونر مطابق با لوازم موتور تغییرات رو لحاظ کرده در نتیجه با خودرو و موتور شما همخوانی نداشته و موجب نارضایتی شما می شود.

۳- معایب ریمپ ای سی یو با برنامه کپی به همین جا ختم نمی شود چراکه ریمپ کپی شده ممکن است متعلق به خودرویی بوده که تغییرات با توجه به سلیقه مشتری لحاظ شده و با سلیقه و درخواست شما همخوانی ندارد…. به طور مثال شاید شخصی به تیونر خود گوش زد کند که به هیچ عنوان مصرف سوخت برایم مهم نیست و دست تیونر را باز بگذارد و همین برنامه را شخصی کپی کند و بر روی ecu شما بریزد و شما مصرف سوخت برایتان مهم است……

 

یکی دیگر از مشکلات  برنامه های کپی شده در ریمپ کاهش شدید عمر موتور یا در بعضی مواقع صدمات جدی مانند آسیب شکستن پیستون و یاتاقن زدن می شود. چرا که ممکن است تیونر بر اساس بنزین با کتان بالا ( بنزین سوپر ) برنامه را تنظیم کرده باشد. و وقتی این برنامه بر روی خودرو شما با بنزین معمولی ریخته می شود، منجر به ناک و صدمات جدی می گرددکسانی می توانند موتور خودرو شما را ریمپ کنند که تسلط کافی به نقاط کاری موتور داشته و با ادواتی مانند ناک دیتکتور ، EGTS ، WIDE BAND ، DYNO کار کرده باشند و عملیات ریمپ را با اعداد واقعی براساس هر موتور انجام دهند.

افراد غیر متخصص و بی سواد صرفا با دیدن چند فیلم آموزشی و کلیپ های متفرقه اقدام به ریمپ ایسیو می کنند که حاصل کار این افراد فقط نارضایتی مشتری و آسیب های جدی موتور است. شما میتوانید ریمپ خودروی خود را با خیال راحت به متخصصان کاردان تیونینگ بسپارید.