تاثیر ریمپ ایسیو در پژو پارس

pic-blog

تاثیر ریمپ ایسیو در پژو پارس

در این مقاله از کاردان تیونیگ به بررسی تاثیر ریمپ ایسیو در پژو پارس می پردازیم .در کاردان تیونینگ ریمپ ایسیو پژو پارس شما توسط مهندس ریمپ به صورت حرفه ای و با تضمین صورت می گیرد. ریمپ فرآیندی جهت افزودن یکسری از قابلیت ها در خودرو و یا برداشتن یکسری از محدودیت ها از خودرو می باشد . در این پروسه ECU خودرو دوباره و به صورت اختصاصی برنامه نویسی می شود و قابلیت هایی مانند کاهش مصرف سوخت ، افزایش شتاب ، کاهش تاخیر پدال گاز ، افزایش توان موتور و … را پیدا می کند.  

ریمپ  پژو پارس به عبارتی همان بازنویسی مجدد برنامه های ذخیره شده روی ایسیو ( واحد کنترل موتور خودرو)  می باشد. بعد از ریمپ  پژو پارس افزایش توان و شتاب خودرو همچنین افزایش گشتاوری و شتاب اولیه 6 تا 10 درصد بالا می رود. و شتاب ناگهانی یا همان ری اکشن اولیه در خودرو قابل لمس می شود.

ریمپ پژو پارس عامل اصلی کاهش مصرف سوخت

با بررسی تاثیر ریمپ ایسیو در پژو پارس به این نتایجه میرسیم که ، ریمپ پژو پارس نه تنها می تواند برنامه های اصلی خودرو را جهت تقویت موتور و عملکرد بهتر خودرو تغییر داد، بلکه می شود موجب کاهش مصرف سوخت نیز شد. به عبارت ساده تر بازنویسی و ریمپ پژو پارس با تغییر پارامتر های ایسیو موجب بهینه سازی و کاهش مصرف سوخت از طریق متناسب ساختن سوخت مصرفی خودرو با سوخت توزیع شده در جایگاههای داخلی کشور می شود. زیرا سوخت های توزیع شده در جایگاه های داخل کشور اکتان پایین دارند. یعنی قبل از رسیدن به پیستونها و جرقه زدن شمع منفجر می شود. و موتور خودرو را دچار کوبش می کند.این امر صدمه شدید به موتور پژو خواهند رساند.

با حذف پدیده ی احتراق زود رس یا همان ناک به وسیله ی ریمپ پژو پارس نه تنها موجب کاهش مصرف سوخت و افزایش توان و گشتاور موتور خودرو می شوید، بلکه آوانس جرقه شمع ها را تا حد امکان کاهش می دهید، تا هم پدیده ی ناک زودرس باعث آسیب زدن به سوپاپ ها و رینگ و پیستون نشود و هم قدرت گشتاور خودرو را افزایش دهید.

ریمپ پژو پارس کاهش یا حذف دمای بالای موتور

بازنویسی و ریمپ ایسیو پژو پارس برای حل مشکل روشن شدن درجه فن در فصل های گرم و بالا بردن بازه ی زمانی میان روشن و خاموش شدن فن در هوای سرد و گرم صورت می گیرد.

با تغییر یا بازنویسی پارامترهای مربوط به فن می توان دمای روشن شدن فن خودرو را کاهش داد. تا در هوای گرم موتور خودرو کمتر تحت فشار باشد. و عملکرد مناسبی در گرما داشته باشد. به اصطلاح رایج تر مشکل جوش آمدن خودرو کمتر دیده و یا اصلا دیده نشود. البته این نوع ریمپ برای خودرو های انژکتوری پژو 405 ،زانتیا و دیگر خودروها با سیستم انژکتور مورد استفاده قرار می گیرد. جالب است بدانیم کلیه ی خدمات ریمپ و بازنویسی و ریمپ پژو پارس به صورت نرم افزاری  و بدون باز شدن ایسیو صورت می گیرد.

 نمونه هایی از تاثیر ریمپ ایسیو در پژو پارس

 • حذف کاتاف پژو پارس
 • افزایش شتاب پژو پارس
 • حذف سنسور دوم اکسیژن
 • حذف سنسور میل سوپاپ
 • اصلاح کارکرد سنسور دمای آب
 • افزایش شتاب اولیه
 • رفع کپ دریچه گاز
 • افزایش توان موتور
 • کاهش مصرف سوخت پژو پارس
 • رفع تاخیر پدال گاز پژو پارس
 • تغییر عملکرد فن خودرو در پژو پارس

 

 ای سی یو های به کار رفته در مدل های مختلف پژو پارس شامل : ایسیو زیمنس ، ایسیو بوش M 7.4.4 ، ایسیو بوش M 7.3 ، ایسیو ساژم S2000 می باشد که تمامی مدلها قابلیت ریمپ شدن را دارا می باشد .