بررسی برندهای مختلف دوربین

 

در این پست قصد دارم در مورد خرید دوربین و بررسی برندهای مختلف براتون بگم . خب خرید دوربین و انتخاب برند مناسب همیشه مهمترین دغدغه کسانی هست که قصد ورود به عرصه هنر عکاسی رو دارند . اینکه بین این همه برند مختلف دوربین کدوم برند رو انتخاب کنیم , شاید مهمترین بخش باشه . این برندها حتما برای شما هم آشنا هستن : کنن , نیکون , سونی , لومیکس , فوجی و …. .

کدام برند دوربین انتخاب کنم ؟
کدام برند دوربین انتخاب کنم ؟

قصد خرید دوربین دارم

وقتی قصد خرید دوربین میکنیم تقریبا هر کسی یکی از این برندهارو به ما توصیه میکنه و ما معمولا گیج میشیم که بالاخره کدوم انتخاب کنیم برای خرید .

مهترین نکاتی که وجود دراه و شما باید اونها رو مورد توجه قرار بدین , یکی این هست که شما دوربین برای چه کاری لازم دارین و دوم اینکه خوش دست بودن دوربین چقدر براتون مهمه , دیگه اینکه چقدر میتونید هزینه کنید ؟

داستان از این قراره که دو برند در میان انبوه برندهای سازنده لنز و دوربین از بقیه معروفترن : یکی کنن و دیگری نیکون .

این شهرت دلایل زیادی داره از جمله اینکه این شرکت ها اولین شرکتهایی بودن که شروع به تولید دوربین و لنزهای دیجیتال کردن که کنن اولین تولیدکننده و نیکون اولین رقیب کنن بوده اما در حال حاضر برندهای مختلف و معتبر دیگه ای هم به بازار اومدن .

کدام برند ؟
کدام برند ؟

کنن . نیکون . سونی

این سه برند کنن , نیکون و سونی تقریبا الان مشهورترین ها هستن و هر کدام به دلایلی به شهرت رسیدن که ما اینجا به بعضی از این دلایل میپردازیم .

خب نکته مهمی که در مورد کنن وجود داره اینه که کنن بسیار خوشدست تر از تمام برندهای دیگه اس و کارکردن با کنن بسیار راحت تره خصوصا نسبت به نیکون و سونی .

بنابراین اگر خوشدستی براتون مهمه پس کنن رو انتخاب کنید .

کنن,نیکون,سونی
کنن,نیکون,سونی

اما نیکون یخورده تصاویر پر تری به لحاظ رنگ نسبت به کنن داره و اصطلاحا رنگهاش اغراق آمیزه و مثل کنن طبیعی نیست , خب این موضوع برای خیلی ها جذابه و برای خیلی ها هم نه ! ولی یه عده از نیکون دار ها هم معتقدن که نیکون کیفیت ثبت تصویر بهتری داره که با اجازه من این رو صرفا تعصب میدونم و نه یک موضوع قابل رسیدگی و حقیقی.

و اما سونی , سونی مدلهای خیلی متنوعی نداره ولی بسیار موفق عملکرده و دوربین ها و لنزهای بسیار پرکیفیتی رو تولید کرده و طرفداران زیادی هم داره و تنها ایرادی که میشه بهش وارد کرد اینه که کارکردن با دوربین سونی به مراتب پیچیده تر از کنن و نیکون هست و البته معنیش این نیست که شما اگر سونی داشته باشین برای کارکردن باهاش به مشکل برمیخورین , نه ! قاعدتا هرکسی به دوربین خودش بالاخره مسلط میشه اما در مقام قیاس کلی این موضوع مطرح هست .

تصویر بالا برای شما تفاوت های ظاهری این سه برند رو هم نشون میده .

نکات مهم دیگه :

تنوع مدل ها
تنوع مدل ها

 

اگر قصد انتخاب یک دوربین مناسب برای آموزش و شروع عکاسی رو دارین باید به این نکته دقت کنید که برندهایی مثل سونی تنوع مدل بالایی برای انتخاب مدل مناسب برای یک آماتور رو ندارن و اکثرا دوربین ها در این برند برای کار حرفه ای طراحی شدند .

و نکته آخر اینکه کنن تقریبا به لحاظ قیمت از باقی برندها قیمت مناسبتری داره و برای یک آماتور انتخاب بهتریه . نکات فراوان دیگه ای هم وجود داره در این باب که ما اینجا به اختصار از مهمترین موارد گفتیم و نکات بیشتر رو در جلسات مربوط به دوره مقدماتی و جامع بررسی میکنیم .

باتوجه به این موارد شما کدوم مورد برند انتخاب میکنید ؟